Rolling Stone © 2024. Tüm hakları saklıdır.

Rolling Stone

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. ONLİNE ÇİFT TERAPİSİ NEDİR?

ONLİNE ÇİFT TERAPİSİ NEDİR?

Dinamik ilişkiler beraberinde birtakım zorlukları da getirmiyor değil.

Zaman içerisinde bireyler kendilerine dahi kalamazken çift olarak birbirlerine zaman yaratma telaşındalar ve bu durum aslında içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor.

Çiftlerin birlikte çözümleyemedikleri sorunların ve iletişim problemlerinin temelinde yatan neden bulunmadıkça, sağlıklı ilişki sadece bir hayalden ibarettir.

Tam da bu noktada çiftlere rahatlık ve kolaylık sunarken aynı zamanda etkili çözümler de üreten online çift terapisi devreye giriyor. Peki, online çift terapisi nedir?

 

Online çift terapisi, çiftlerin tüm seanslara birlikte katılarak ilişki içerisinde yaşadıkları sorunları alanındaki uzman terapiste anlatarak destek aldıkları süreçtir.

Bilinmelidir ki her kişinin yapısı, karakteri farklı olduğu gibi sorunlara yaklaşım, çözüm üretme, bakış açısı kazandırma gibi metotları da farklılık göstermektedir.

Bu hususta online çift terapisi almak isteyen çiftlerin mutlaka ben merkezci tavırdan arınarak şeffaf, yapıcı ve objektif olması gerekmektedir.

Online çift terapisi, bir tık uzağınızda bulunan ve ilişkinizdeki çıkmaz sokağın önünü açarak özgürlük alanınızı tamamen size bırakan etkili terapi yöntemlerinden biridir.

Bu yöntem sayesinde sorunu belirlerken çözüm odaklı olmayı, yargısal – eleştirisel yaklaşmamayı, empati kavramını ve sorunlar ile başa çıkma yöntemlerini öğreneceksiniz.

 

ONLİNE ÇİFT TERAPİSİ FİYATLARI

 

Terapistlerin çiftlere uyguladığı seansların süresi, uzmanın donanım ve yetki alanları ile bireylerin iyileşme evresinde kaydettikleri aşamalar, aslında birebir online çift terapisi fiyatları etkilemektedir.

Terapist zaman zaman çiftleri tek görmek de isteyebilir ve bu durum aslında sonuna kişilerin çift olarak değil de bireysel bazda nasıl baktıkları, çözüm evreleri ve nitelikleri değerlendirilir.

Online çift terapisi fiyatları için net bir rakam iletmek imkânsız çünkü kişilerin tanı ve seans süreçleri neticesinde belirlenecek olan ücret hali, çiftin seansa katılım ve kaydettiği gelişme ile azalıp çoğalabilen bir evredir.

İlginizi Çekebilir;  Redmi Note 8 Android Sürümü

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir